حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۵ تیر , ۱۴۰۳ ساعت تعداد کل نوشته ها : 308 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 13×
 • درس خارج فقه و اصول

 • درس خارج فقه و اصول

 • برای حفظ نظام اسلامی و تحقق تمدن نوین اسلامی آگاهی همه آحاد جامعه مورد نیاز است.
  ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۳:۱۷
  23
  آیت الله حاج شیخ احمد کلباسی اشتری در جلسه شرح نهج البلاغه در مسجد رکن الملک گفت: برای حفظ نظام اسلامی و تحقق تمدن نوین اسلامی آگاهی همه آحاد جامعه مورد نیاز است.
  ارسال توسط :

  آیت الله حاج شیخ احمد کلباسی اشتری در جلسه شرح نهج البلاغه در مسجد رکن الملک گفت: برای حفظ نظام اسلامی و تحقق تمدن نوین اسلامی آگاهی همه آحاد جامعه مورد نیاز است.

  ایشان با اشاره به تاکید امام علی (ع) در خطبه ۲۴ نهج البلاغه برای جنگیدن با کسانی که با حق در می افتند گفت: امام علی (ع) طرفدار جنگ نبودند بلکه شجاعانه در مقابل کسانی ایستادند که به دستور معاویه با حمله به حکومت و شهرهای امیرالمومنین جنایت های فراوانی همچون تجاوز به زنان و غارت اموال مردم را در مقابل دریافت رشوه انجام می دادند و پیش از رسیدن امام پا به فرار می گذاشتند تا مردم را به تصور اشتباه درباره جنگ طلبی امام بیندازند. وی مذمت برخی از اصحاب را در ایستادگی امام علی (ع) مقابل این جنایتها یادآور شد و خاطرنشان کرد: امام در مقابل سخنان یاران خود فرمودند من وظیفه ندارم با کسی که با حق مخالفت کرده سازش کنم و کوتاه بیایم سخنران مسجد رکن الملک خاطرنشان کرد: در عصر حاضر دشمن پس از شکست فتنه داعش در منطقه، برای دستیابی به هدف خود با اغفال جوانان و تفکر داعشی سردسته ها به ایجاد ناامنی و تخریب و کشتار مردم بیگناه و مدافعان امنیت کشور پرداخت که برخی معتقد بودند برخورد جدی با مجریان این هتک حرمتها نیاز نیست اما باید پرسید چرا باید با کسانی که کشت و کشتار به راه انداختند کنار آمد؟

  آیت الله حاج شیخ احمد کلباسی اشتری مدیر حوزه علمیه مالک اشتر و رکن الملک با اشاره به این که تخریب اموال عمومی ، آتش زدن و کشتار با اعتراض سازگاری ندارد یادآور شد: با توجه به راهبردهای دولت مسیرهایی برای اعترا ض مردم و جوانان در قالب شبکه های اجتماعی یا کرسی های آزاد اندیشی و … فراهم می شود. وی با تاکید بر این که گاهی تقوا علاوه بر سکوت ، جنگیدن با منافق ، پاسخ به شبهات و دعوا نیز معنا می شود تشریح کرد: در این مسیر برخی از یاران ِ فریب خورده ، سست و مضطرب می شوند آنچنان که در جنگ های امام علی (ع) همچون جنگ خوارج بدلیل عدم همراهی امت و سست شدن یاران پیروزی از دست رفت پس اگر روزی برسد که آدم های سست یک جامعه بیشتر از آدم های محکم بشوند پیروزی ظاهری اتفاق می افتد وی با اشاره به واقعه کربلا و فریب خوردن مردم افزود: در عصر حاضر باید آگاهی و شناخت خود و اطرافیان را برای تحقق تمدن نوین اسلامی افزایش دهیم

  آلبوم عکس                آرشیو فیلم              آرشیو صوت

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.