پایگاه علمی، فقهی و اطلاع رسانی

×
×

۷تیر ازمنظرامام و رهبر

0
(0)
۷ تیر ۱۴۰۰
1795
پیام امام  به مناسبت واقعه ۷ تیر:

امام در بخشی از پیام خود به مناسبت واقعه هفت تیر، درمورد خیانت‌های منافقین، فرمودند:

«می‌خواهید با شهادت رساندن عزیزان ما، این ملت فداکار را از صحنه بیرون کنید. شما تا توانستید به فرزندان اسلام، چون شهید بهشتی و شهدای عزیز مجلس و کابینه با حربه ناسزا و تهمت‌های ناجوانمردانه حمله کردید که آنها را از ملت جدا کنید و اکنون که آن حربه از کار افتاده و کوس رسوایی همه‌تان بر سربازار‌ها زده شد، در سوراخ‌ها خزیده و دست به جنایاتی ابلهانه زده‌اید که به خیال خام خود، ملت شهید پرور و فداکار را با این اعمال وحشیانه بترسانید و نمی‌دانید که در واژه شهادت، واژه وحشت نیست».

واقعه ۷ تیر موجب استحکام نظام اسلامی شد

مقام معظم رهبری که در زمان وقوع حادثه ۷ تیر، به سبب جراحت ناشی از سوء قصد به ایشان در روز قبل از این واقعه در مسجد ابوذر در بیمارستان بستری بودند، بعد‌ها پیرامون واقعه ۷ تیر فرمودند:

«شاید از همه ابعاد متعددی که این حادثه داشت، این بُعد جالب‌تر باشد که این حادثه، نشان داد که ضربه‌های سهمگینی از این قبیل هم حتی نمی‌تواند به استحکام بنای جمهوری اسلامی که به ایمان و حضور مردم تکیه کرده است، خللی وارد کند.

این حادثه، حادثه کوچکی نبود. چنین حادثه‌ای در هر نقطه دنیا کافی است برای فرو ریختن یک نظام. این همه اشخاص مؤثر، مهم، خوش فکرو مبارز به دست جنایت کار تروریست‌ها در یک لحظه از بین بروند ونظام آن را تحمل کند و از آن، وسیله‌ای برای استحکام هر چه بیش‌تر خود به وجود بیاورد.

این چیز شگفت آوری بود. این برکت حضور و ایمان مردم، به برکت استحکام ساخت درونی نظام اسلامی بود و به فضل پروردگار، همیشه همین طور خواهد بود».

مظلومیت شهید بهشتی از منظر امام خمینی :

«مظلوم زیستن شهید بهشتی، بیش از شهادت ایشان متاثر کننده بود. این مظلومیت به سبب تهمت‌های ناروایی بود که دشمنان به او می زدند».

امام بر این عقیده بود که دشمنان شهید بهشتی در تلاش بودند او را انسانی ستمکار و دیکتاتورماب معرفی کنند؛ در حالی که چنین نبود.

ایشان در جایی فرموده است: «شهید بهشتی مظلوم زیست و مظلوم مرد و خار در چشم دشمنان اسلام بود

دست آمريكا از آستين اين خائن‌ها بيرون آمد و يك هم‌چو جنايتي به مسلمين وارد كردند و كسانی (را) كه جز به مصلحت مسلمين انديشه نمی‌كردند، از وكلای مجلس و از دولت، وزرايی كه بسيار ارزشمند بودند، وكلايی كه ارزشمند بودند و از قوه قضائيه هم مثل آقای بهشتی، كه از اول شكل گرفتن جمهوری اسلامی مورد هدف بود، (به شهادت رساندند) شما شاهد بوديد كه تمام اين ارگانهای اسلامی مورد هدف بودند.

مجلس مورد هدف بود، مجلس خبرگان وقتی كه ديدند بسياری از آنها، اكثر از آنها علما هستند، مورد هدف واقع شد.

مجلس شورا وقتی ديدند كه اكثريت اشخاص متعهد وبسياری از آنها از علما هستند، مورد هدف واقع شد، قوه قضائيه وقتی كه ديدند به دست اشخاص دانشمند متعهد فعال واقع شد، مورد هدف واقع شدند.

اين يك جريانی بود و هست. الان ما بسياری از دوستانمان و علاقه‌مندان به اسلام را از دست داده‌ايم، لكن من به ملت ايران تهنيت عرض ميیكنم كه چنين فرزندانی را تحويل جامعه داد و در پيشگاه خدای تبارك و تعالي فرستاد و باز هم ايستاده است و خم به ابرو نياورده».

آیت الله بهشتی در نگاه مقام معظم رهبری:

مقام معظم رهبری در مورد شهید بهشتی می فرماید:

«شهید بهشتی یکی از آن شخصیت‌هایی بود که یک حالت استثنایی در آنها مشاهده می‌شود. می‌دانید آدم ها دو جور هستند.

یکی آدم‌هایی که هیچ ویژگی استثنایی در آنها نیست. با استعدادند، بافکرند، ارزشمندند، ولی عادی و معمولی اند.

لکن بعضی هستند که از معمول انسان‌ها یک چیزی بیشتر دارند، یک برجستگی در اینها وجود دارد. این برجستگی خیلی زود فهمیده نمی شود، در گذشت زمان مشهود می شود و بهشتی از این قبیل بود.

او دارای فکر بلندی بود. مغز قوی و فعالی داشت. علاوه بر این، دارای اراده و روحیه ممتازی بود. بر خود و احساسات خویش شدیدا غالب بود.

بیشتر یک فرد متفکر بود تا احساساتی؛ اگرچه گاهی اوقات احساسات او یک جمعیت میلیونی را به جوش می آورد».

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید

اخبار مرتبط

متن

تحریم اقتصادی، محاصره اقتصادی
تحریم اقتصادی، محاصره اقتصادی

  بیانات رهبری درباره محاصره اقتصادی تحریم اقتصادی, محاصره اقتصادی: ( ۱۹ / ۱۰ / ۱۳۹۲) «امروز شما ملاحظه می‌كنید دشمنان ما – كه البته همیشه ملت ایران را بد شناختند و نشناختند. همیشه دچار این اشتباه بودند، الان هم همین اشتباه را دارند می‌كنند؛ ملت ما را نمی‌شناسند، كشور ما را نمی‌شناسند – خیال می‌كنند […]

۱ خرداد ۱۴۰۱
6429
بیشتر بدانید
دیدگاه ‎اصحاب ‎علم ‎‎درباره‎‎ ملاصدرا
دیدگاه ‎اصحاب ‎علم ‎‎درباره‎‎ ملاصدرا

  امام خمینی: امام در شرح چهل حدیث، ملاصدرا را فخر شیعه معرفی می‌کند و او را چنین لقب می‌دهد: «و جناب محقق فلاسفه و فخر طایفه حقه، صدر المتالهین، رضوان اللّه علیه». آیت الله سید احمد فهری در مقدمه ترجمه شرح دعای سحر امام خمینی  درباره حساسیت امام نسبت به ملاصدرا می‌نویسد: «امام خمینی از […]

۱ خرداد ۱۴۰۱
5978
بیشتر بدانید
پیروزی فلسطین
پیروزی فلسطین

بیانات رهبری درباره پیروزی فلسطین: (۳۱ / ۰۲ / ۱۴۰۰ ) «سلام بر فلسطین مقتدر و مظلوم؛ سلام بر جوانان شجاع و غیور فلسطین، سلام بر غزه‌ قهرمان و مقاوم، سلام بر حماس و جهاد و همه‌ گروه‌های جهادی و سیاسی فلسطین. خداوند عزیز و قدیر را برای نصرت و عزتی که به مجاهدان فلسطینی […]

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
4994
بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × دو =