پایگاه علمی، فقهی و اطلاع رسانی

×
×

شیخ محمود کلباسی

حجة‌الاسلام حاج شیخ محمود کلباسی تنها فرزند روحانی حاج شیخ محمدتقی متولد سال ۱۴۰۶ق می‌باشند.

حاج شیخ محمود کلباسی

ایشان مقدمات علوم دینی را در حوزه علمیه تهران فرا گرفتند و به عتبات عالیات مهاجرت کردند و فقه و اصول را از علمای اعلام و اساتید بزرگوار در نجف، کربلا و سامراء بهره بردند. سپس به مشهد مهاجرت کردند و از محضر آیات عظام میرزامهدی اصفهانی و حاج شیخ مرتضی آشتیانی مستفیض شند.
شیخ محمود کلباسی عالمی فاضل و از مبلغین بوده و حسن خلق ایشان موجب ارتباط با بسیاری از مردم شده بود و در امور خیر و رسیدگی به مشکلات مؤمنین بسیار کوشا بود. صبح‌های جمعه در جمع کثیری از مؤمنین پس از وعظ و ارشاد با سوز و خضوع دعای ندبه می‌خواند و مردم اعتقاد زیادی به او داشتند.
تألیف ایشان عبارت است از:
«راه سعادت در آداب و احکام تجارت» که ابتدایش حدیث شریف اثنی عشری و چهارده کلمه از کلمات قصار مولی امیرالمؤمنین علیه السلام است و انتهایش تجارت است می باشد .

اولاد ذکورش یک پسر است مسمی به آقا محمد که پس از فوت والد ماجدش به دنیا آمد و اینک به اسم پدر یعنی محمود نامیده می شود .
ایشان با فرقه‌های ضاله به خصوص بهائیت به شدت مبارزه می‌نمودند.

سرانجام درراه مبارزه توسط یک پزشک بهایی مسموم و در سال ۱۳۶۵ق به شهادت رسیدند و در صحن نو حرم امام رضاعلیه السلام مدفون گردیدند.

تیتر

متن

روز شمار هفته دفاع مقدس
روز شمار هفته دفاع مقدس

    ۳۱ شهریور : روز اقتدار و صلابت نیروهای مسلح در این روز، جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، با حمله هوایی عراق به چند فرودگاه ایران، از جمله فرودگاه مهرآباد شروع شد. حمله هوایی ۶ میگ ارتش عراق به محل تجمع مردم اسلام آباد غرب که به شهادت ۵۰ تن از هموطنان بی­‌گناه انجامید نیز از […]

۳۱ شهریور ۱۴۰۰
58
بیشتر بدانید
حکم پرداخت صدقات و کفارات به فاسق
حکم پرداخت صدقات و کفارات به فاسق

امام صادق علیه السلام میفرمایند:  «کسی که برادرش را بر کار بد مشاهده کند در حالی که قدرت دارد او را از آن کار زشت باز ندارد به او خیانت کرده است». {الحکم الزاهره، ج۲، ص۲۹۷} سوال: پرداخت صدقات، کفارات و فطریه به فقیری که اهل نماز نیست و فاسق است چگونه است؟ ایت الله […]

۳۱ شهریور ۱۴۰۰
71
بیشتر بدانید
شیخ عبداللهی الناصر
شیخ عبداللهی الناصر

رهبر شیعیان کنیا از تشیع خود می گوید: او پیرمردی متین بود و کلماتی دلنشین بر لب داشت، از صدق سخن می گفت و کلماتش بر دل می نشست. او به شوق دیدن ما از کنیا به تانزانیا آمده بود، با این که می دانست ما به تانزانیا خواهیم رفت. او می گفت که چگونه با […]

۳۰ شهریور ۱۴۰۰
1485
بیشتر بدانید