پایگاه علمی، فقهی و اطلاع رسانی

×
×

حاج شیخ محمد کلباسی (کرباسی)

شرح حال حاج شیخ محمد 

حجت الاسلام حاج شیخ محمد کلباسی (کرباسی) تنها فرزند روحانی حاج شیخ صالح کرباسی (کلباسی) است که در سال ۱۳۹۸ق در قم متولد شد و مقدمات علوم دینی را در دمشق، تهران و قم فرا گرفت. وی در انگلستان از دانشگاه علوم اسلامی موفق به دریافت مدرک کارشناسی در رشته حقوق و قانون اسلامی گردید.
ایشان پس از مهاجرت به قم، فقه و اصول را از علمای اعلام وحضرات آیات حاج شیخ محمدتقی مصباح‌یزدی، دکتر شیخ عبدالهادی فضلی، دکتر سید فاضل حسینی‌میلانی، حاج شیخ عبدالکریم حائری، حاج سیدمحمدرضا علم‌الهدی، حاج شیخ محمدعلی اردستانی فراگرفت و از دروس خارج فقه و اصول مراجع عظام حاج شیخ حسین وحید خراسانی و حاج شیخ‌ناصرمکارم شیرازی بهره برد.
وی هم اکنون در مؤسسه امام خمینی (ره)  قم به تدريس ترجمه زبان عربی در مقطع کارشناسی ارشد و تدريس عربی رشته حقوق در دانشگاه قم و مکالمه عربی در حوزه علمیه قم اشتغال دارد.
همچنین به عنوان نائب رئیس و عضو هيئت مديره «مرکز الاشعاع الاسلامی للدراسات و البحوث الإسلامیة و پايگاه اينترنتی» در امر تبلیغ و ترویج معارف اسلامی فعالیت دارد.
وی در برخی همایش های بین المللی از جمله اجلاس بین المللی جوانان و بیداری اسلامی، اجلاس جهانی محبین اهل بیت علیهم السلام و مسأله تکفیریین و… حضور داشته است.

تیتر

متن

روز شمار هفته دفاع مقدس
روز شمار هفته دفاع مقدس

    ۳۱ شهریور : روز اقتدار و صلابت نیروهای مسلح در این روز، جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، با حمله هوایی عراق به چند فرودگاه ایران، از جمله فرودگاه مهرآباد شروع شد. حمله هوایی ۶ میگ ارتش عراق به محل تجمع مردم اسلام آباد غرب که به شهادت ۵۰ تن از هموطنان بی­‌گناه انجامید نیز از […]

۳۱ شهریور ۱۴۰۰
17
بیشتر بدانید
حکم پرداخت صدقات و کفارات به فاسق
حکم پرداخت صدقات و کفارات به فاسق

امام صادق علیه السلام میفرمایند:  «کسی که برادرش را بر کار بد مشاهده کند در حالی که قدرت دارد او را از آن کار زشت باز ندارد به او خیانت کرده است». {الحکم الزاهره، ج۲، ص۲۹۷} سوال: پرداخت صدقات، کفارات و فطریه به فقیری که اهل نماز نیست و فاسق است چگونه است؟ ایت الله […]

۳۱ شهریور ۱۴۰۰
19
بیشتر بدانید
شیخ عبداللهی الناصر
شیخ عبداللهی الناصر

رهبر شیعیان کنیا از تشیع خود می گوید: او پیرمردی متین بود و کلماتی دلنشین بر لب داشت، از صدق سخن می گفت و کلماتش بر دل می نشست. او به شوق دیدن ما از کنیا به تانزانیا آمده بود، با این که می دانست ما به تانزانیا خواهیم رفت. او می گفت که چگونه با […]

۳۰ شهریور ۱۴۰۰
1445
بیشتر بدانید