پایگاه علمی، فقهی و اطلاع رسانی

×
×

جام زهر

0
(0)
۲۷ تیر ۱۴۰۰
2866
پیام امام خمینی بعد از پذیرش قطعنامه ۵۸۹:

«حال كه مسئولين نظامی ما اعم از ارتش و سپاه كه خبرگان جنگ می‌باشند، صريحا اعتراف می‌كنند كه ارتش اسلامی به اين زود‎ی‎‌ها هيچ پيروزی به دست نخواهند آورد و نظر به اين كه مسئولين دلسوز نظامی و سياسی نظام جمهوری اسلامی از اين پس جنگ را به هيچ وجه به صلاح كشور نمی‎‌دانند و با قاطعيت می‎‌گويند كه يك دهم سلاح‎‌هايی را كه استكبار شرق و غرب در اختيار صدام گذارده‌اند، به هيچ وجه و با هيچ قيمتی نمی‎‌شود در جهان تهيه كرد و با توجه به نامه تكان دهنده فرمانده سپاه پاسداران كه يكی از ده ها گزارش نظامی سياسی است كه بعد از شكست‎‌های اخير به اين جانب رسيده و به اعتراف جانشين فرمانده كل نيروهای مسلح، فرمانده سپاه يكی از معدود فرماندهانی است كه در صورت تهيه مايحتاج جنگ معتقد به ادامه جنگ می‎‌باشد و با توجه به استفاده گسترده دشمن از سلاح‌های شيميايی و نبود وسايل خنثی كننده آن، اين جانب با آتش بس موافقت می‎‌نمايم و برای روشن شدن در مورد اتخاذ اين تصميم تلخ، به نكاتی از نامه فرمانده سپاه كه در تاريخ ۲/۴/۱۳۷۶ه.ش نگاشته است، اشاره می‌شود.

فرمانده مزبور نوشته است تا پنج سال ديگر ما هيچ پيروزی نداريم؛ ممكن است در صورت داشتن وسايلی كه در طول پنج سال به دست می‌‎آوريم قدرت عمليات انهدامی و يا مقابله به مثل را داشته باشيم و بعد از پايان سال ۱۳۷۱ه.ش اگر ما دارای ۳۵۰ تيپ پياده و ۲۵۰۰ تانك و ۳۰۰۰ توپ و ۳۰۰ هواپيمای جنگی و ۳۰۰ هليكوپتر و قدرت ساختن مقدار قابل توجهی از سلاح‌های [مختلف] كه از ضرورت‌های جنگ در آن موقع است داشته باشيم، می‌توان گفت به اميد خدا بتوانيم عمليات آفندی داشته باشيم.

وی می‌گويد قابل ذكر است كه بايد توسعه نيروي سپاه به هفت برابر و ارتش به دو برابر و نيم افزايش پيدا كند. او آورده است البته آمريكا راهم بايد از خليج فارس بيرون كنيم والا موفق نخواهيم بود.……..

شما عزيزان از هر كس بهتر می‌دانيد كه اين تصميم برای من چون زهر كشنده است ولی راضی به رضای خداوند متعال هستم و برای صيانت از دين او و حفاظت از جمهوری اسلامی اگر آبرويی داشته باشيم خرج می‌كنيم.

خداوندا! ما برای دين تو قيام كرديم و برای دين تو جنگيديم و برای حفظ دين تو آتش بس را قبول می‌كنيم.

خداوندا! تو خود شاهدی كه ما لحظه ای با آمريكا و شوروی و تمامی قدرت های جهان سر سازش نداريم و سازش با ابر قدرت‌ها و قدرت‌ها را پشت كردن به اصول اسلامی خود می‌دانيم.

……

خداوندا! ما فرزندان اسلام و انقلاب‌مان را برای رضای تو قربانی كرديم، غير از توهيچ كس را نداريم، ما را برای اجرای فرامين و قوانين خود ياری فرما.

خداوندا! از تو می‎‌خواهم تا هر چه زودتر شهادت را نصيبم فرمایی………».

نظرات ارزشمند شما، ما را در بهبود کیفیت مطالب یاری خواهد کرد.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید

اخبار مرتبط

متن

تحریم اقتصادی، محاصره اقتصادی
تحریم اقتصادی، محاصره اقتصادی

  بیانات رهبری درباره محاصره اقتصادی تحریم اقتصادی, محاصره اقتصادی: ( ۱۹ / ۱۰ / ۱۳۹۲) «امروز شما ملاحظه می‌كنید دشمنان ما – كه البته همیشه ملت ایران را بد شناختند و نشناختند. همیشه دچار این اشتباه بودند، الان هم همین اشتباه را دارند می‌كنند؛ ملت ما را نمی‌شناسند، كشور ما را نمی‌شناسند – خیال می‌كنند […]

۱ خرداد ۱۴۰۱
7925
بیشتر بدانید
دیدگاه ‎اصحاب ‎علم ‎‎درباره‎‎ ملاصدرا
دیدگاه ‎اصحاب ‎علم ‎‎درباره‎‎ ملاصدرا

  امام خمینی: امام در شرح چهل حدیث، ملاصدرا را فخر شیعه معرفی می‌کند و او را چنین لقب می‌دهد: «و جناب محقق فلاسفه و فخر طایفه حقه، صدر المتالهین، رضوان اللّه علیه». آیت الله سید احمد فهری در مقدمه ترجمه شرح دعای سحر امام خمینی  درباره حساسیت امام نسبت به ملاصدرا می‌نویسد: «امام خمینی از […]

۱ خرداد ۱۴۰۱
7473
بیشتر بدانید
پیروزی فلسطین
پیروزی فلسطین

بیانات رهبری درباره پیروزی فلسطین: (۳۱ / ۰۲ / ۱۴۰۰ ) «سلام بر فلسطین مقتدر و مظلوم؛ سلام بر جوانان شجاع و غیور فلسطین، سلام بر غزه‌ قهرمان و مقاوم، سلام بر حماس و جهاد و همه‌ گروه‌های جهادی و سیاسی فلسطین. خداوند عزیز و قدیر را برای نصرت و عزتی که به مجاهدان فلسطینی […]

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
6489
بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − پنج =