پایگاه علمی، فقهی و اطلاع رسانی

×
×

تحریم اقتصادی، محاصره اقتصادی

0
(0)
۱ خرداد ۱۴۰۱
6427

 

بیانات رهبری درباره محاصره اقتصادی

تحریم اقتصادی, محاصره اقتصادی: ( ۱۹ / ۱۰ / ۱۳۹۲)

«امروز شما ملاحظه می‌كنید دشمنان ما – كه البته همیشه ملت ایران را بد شناختند و نشناختند.

همیشه دچار این اشتباه بودند، الان هم همین اشتباه را دارند می‌كنند؛ ملت ما را نمی‌شناسند، كشور ما را نمی‌شناسند – خیال می‌كنند كه به‌خاطر فشار تحریم و محاصره‌ اقتصادی، ملت دست‌هایش را در مقابل آنها بالا برده و تسلیم شده؛ نه آقا، اشتباه می‌كنید.

این ملت، ملتی كه دستهایش را به علامت تسلیم بالا ببرد نیست. در شرایطی سخت‌تر از این [هم‌]، این ملت تسلیم نشده است.

یك نمونه‌ واضحِ روشن غیرقابل انكار هشت سال جنگ تحمیلی است؛ شوخی است؟ هشت سال! همه‌ قدرتهای بزرگ جهانی به یك مجرمی كمك كنند كه علیه كشور و ملت كار بكند و این ملت بر همه‌ی آنها فائق بیاید؛ این كار كوچكی است؟

این چیز كمی است؟ آنجا هم «وَ كانَ حقًّا عَلَینا نَصرُ المُؤمِنین» بود، آنجا هم همین عزم راسخ، تصمیم قاطع، آوردن موجودی خداداده به میدان عمل و صحنه‌ی عمل، گره‌ها را یكی یكی باز كرد».

محاصره اقتصادی: (۱۵ / ۰۶ / ۱۳۹۷)

«ما در دوره‌ حساسی قرار داریم؛ الان -آن دوره‌ای که ما داریم می‌گذرانیم- دوره‌حساسی است.

نه به این معنا که دشمن بیشتری داریم یا دشمن قوی‌تری داریم؛ نه، این دشمن‌های امروز، همه از روز اول انقلاب بوده‌اند و چیزی اضافه نشده.

علاوه ‌بر این، آن کسانی که قبل از اینها بودند، از اینها قوی‌تر بودند؛ در این هم تردیدی نداشته باشید.

هم در رژیم صهیونیستی این‌جوری است، هم در رژیم آمریکا این‌جوری است، و هم بعضی از این مرتجعین منطقه.

آن قبلی‌هایشان از امروزی‌هایشان قوی‌تر و کارکشته‌تر بودند؛ هیچ کاری هم نتوانستند با انقلاب بکنند، [درحالی‌که] انقلاب هم آن روز یک نهال ضعیفی بود.

یک نهال تازه‌ای بود که کَندن آن از زمین خیلی تفاوت داشت با قلع این شجره‌ طیبه‌ای که امروز وجود دارد و گسترده‌ [شده] و «اَصلُها ثابِتٌ وَ فَرعُها فِی السَّماء»بنابراین «حساس» که می‌گوییم، از این جهت نیست.

و آنها آن روز کارهای تندی هم کردند؛ هواپیمای مسافری ما را زدند، به طبس حمله کردند، یک جنگ هشت‌ساله را به‌وسیله‌ یک دیوانه‌ منطقه بر ما تحمیل کردند، محاصره‌ اقتصادی کردند، کارهای زیادی کردند؛ همه‌ این کارها آن‌وقت انجام گرفته و الان خیلی از آن کارهایی که آن‌وقت کردند قابل انجام نیست یعنی قادر نیستند آن کارها را انجام بدهند.

محاصره اقتصادی: ( ۰۹ / ۰۴ / ۱۳۹۷)

«من به شما عرض کنم امروز برنامه‌دشمن، بعد از مایوس شدن از همه‌ کارهای دیگر، ایجاد شکاف بین نظام جمهوری اسلامی و ملت عزیز ایران است.

این حماقت آنها است؛ نمی‌دانند که نظام جمهوری اسلامی چیزی جز ملت ایران نیست، اینها قابل جدا شدن نیستند.

نظام اسلامی یک نظامِ بوروکراتیک جدای از مردم نشسته‌ در کاخ‌ها و قصرها نیست؛ نظامی است از خود مردم تشکیل‌یافته، متکی به آحاد مردم و به ایمان مردم و به محبت و عواطف مردم است.

این نظامِ اسلامی است؛ این را چطور می‌خواهند از مردم جدا کنند؟ البته شش رئیس‌جمهور دیگر قبل از این شخص هم این تلاش را کردند و همه‌ آنها از میدان خارج شدند و نتوانستند این مقصود شیطانی را انجام بدهند.

این فشارهای اقتصادی [آنها] هم که عمدتا روی مردم فشار می‌آورد، به‌خاطر این است که شاید بتوانند مردم را به ستوه بیاورند، خسته کنند».

نظرات ارزشمند شما، ما را در بهبود کیفیت مطالب یاری خواهد کرد.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید

اخبار مرتبط

متن

دیدگاه ‎اصحاب ‎علم ‎‎درباره‎‎ ملاصدرا
دیدگاه ‎اصحاب ‎علم ‎‎درباره‎‎ ملاصدرا

  امام خمینی: امام در شرح چهل حدیث، ملاصدرا را فخر شیعه معرفی می‌کند و او را چنین لقب می‌دهد: «و جناب محقق فلاسفه و فخر طایفه حقه، صدر المتالهین، رضوان اللّه علیه». آیت الله سید احمد فهری در مقدمه ترجمه شرح دعای سحر امام خمینی  درباره حساسیت امام نسبت به ملاصدرا می‌نویسد: «امام خمینی از […]

۱ خرداد ۱۴۰۱
5976
بیشتر بدانید
پیروزی فلسطین
پیروزی فلسطین

بیانات رهبری درباره پیروزی فلسطین: (۳۱ / ۰۲ / ۱۴۰۰ ) «سلام بر فلسطین مقتدر و مظلوم؛ سلام بر جوانان شجاع و غیور فلسطین، سلام بر غزه‌ قهرمان و مقاوم، سلام بر حماس و جهاد و همه‌ گروه‌های جهادی و سیاسی فلسطین. خداوند عزیز و قدیر را برای نصرت و عزتی که به مجاهدان فلسطینی […]

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
4992
بیشتر بدانید
فردوسی در بیانات رهبری
فردوسی در بیانات رهبری

«خوشبختانه ادبیات سلف ما همه ‌اش در جهت ارزش های الهی و اسلامی است؛ از جمله همین شاهنامه که شما به آن اشاره کردید. اول انقلاب عده ای از مردم بااخلاص بی‌‌اطلاع رفته بودند قبر فردوسی را در طوس خراب کنند! وقتی من مطلع شدم، چیزی نوشتم و فورا به مشهد فرستادم؛ که آن را […]

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
5261
بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + 8 =